NUSR-ET FİYAT 2019, NUSR-ET MENÜ FİYATLARI 2019’da NE OLUR ?

Nusret’in 2019 yılında menü fiyatlarının ne olacağını nasıl gideceğini bilmek, Nusret olmayı gerektirir. Zaten gerçekten Nusret’in fiyat listesini de

merak eden, o mekana girmeyi göze alacak cesareti de kendinde toplamış demektir. Bana kalırsa Nusret fiyatları konusunda çok da endişelenmemektedir. Çok değil, hiç endişesi yoktur. Hele de bu şöhret basamaklarından sonra…
Zira Nusret müesseseleri karın doyurmak için gidilen mekanlar olmaktan öteye geçtiler bu saatten sonra ! Evet hakkını verelim. İşini iyi yapan değil, mükemmel icra eden bir sanatkar artık o. Atalarımız sanat için, ona sahip olanın kolundaki altın bilezik olarak nitelendirmişler. Herhangi bir sanat, kişinin kolundaki altın bilezik ile eş ise, Nusret’in kolundakini varın siz hayal edin artık !
Nusret “sitik hauzları” et severler için, teşbihte hata olmasın da müslümanın kabesi gibi olmuş. Yahudinin ağlama duvarının kutsallığı seviyelerine çıkmış. Et severler için Nusret’in mekanına gitmek, et arzularından arınmayı sağlıyor muhtemelen. Etsizlik ızdırabını dindiren bir ritüel, bir dini törenden öteye geçiyor.

Şaka değil ! Ben de tesadüfen böyle iki kişinin kendi aralarındaki diyaloglarına misafir oldum. Tabi benim misafirliğimden kendileri haberdar değillerdi !

işte size bir delil 🙂
Neyse… Aralarında konuşuyorlar, diyorlar ki; “ya abicim son bir ay iyice kafaya koymuştum zaten gitmeyi. Bu pazar da parayı ayarladım ve gittim hanımla beraber. Ee, ne yedin ? Ne yiyecem, kiloyla et yiyip borca girecek halim yok ya ! üçer kalem kuzu pirzola yedik, birer soda içtik, ekmekle karnımızı bastırdık ve geldik işte… Ne kadar ödedin peki ?  Altı tek pirzola, birer soda ve de yediğimiz ekmek hepsine 350 ₺ ödedim geldim. Ama değdi be !”
Tam da size anlattığım gibi değil mi ? Tıpkı günahlarından arınmışların benzer duyguları içinde arkadaş. Ya vize pasaport veya tapu işlemlerine para ayarlar gibi ayarlama yapmış vatandaş. İşte tam da bu sebeple diyorum size, insanların ekserisi oraya bu saatten sonra sırf karınlarını etle doyurmak için gitmiyorlar diye !
Başka bir Youtuber veya bir röportajda idi sanırım, gördüğüm Nusret’in adisyon fişinde gözüm nedense sade sodanın fiyatına ilişti. Bakmaz olaydım. O neydi arkadaş ? 200 ml. sade soda fiyatı 15 ₺ ! Biz bim’den yüzbir’den o paraya altılı paketlerden 4-5 paket soda alıyoruz arkadaş. O fiyata içtiğin soda insanın ağzından burnundan gelir valla !
buğday ambarında bir horoz !
İşte burada yine dönüp dolaşıp rızık meselesine geliyor insan, ister istemez. Sodayı üretip tüm ülkeye pazarlamasını yapan fabrikatörü dahi bu kadar kar etmiyordur bu maden suyundan. Bu örnekleri gördükçe insan, dünya kazancının ve rızkın gerçekten de insanın elinde olmadığı zeka ile yakından uzaktan alakası olmadığını daha iyi idrak ediyor. Nusret müşterilerini yaksa da, dükkan yansa da rızık peşinden koşacak…
Senin rızkın eğer yüzüne karşı doğan güneş sonrası çıkan gölgen gibi ise o seni kovalar, senin onu aramana gerek yok. Hayır ! eğer rızkın arkandan doğan güneşteki gölge gibi ise, istersen tüm ömrün boyunca koşarak kovala onu. Yine de yakalayamayacağndan emin olabilirsin. Nusret’in rızık güneşini söylemeye gerek varmı bilmiyorum. Yüzüne karşı doğduğu ayan beyan ortada !

  • YAZAR:
    Et ürünleri Gıda teknikeri, yazankasap.com'da yazar, Zooteknist ( büyükbaş ve küçükbaş yetiştiriciliği)

Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Bildir