HİNDİ FİYATLARI 2018, HİNDİ FİYATLARI 2019, CANLI HİNDİ FİYATLARI HAKKINDA

Hindi eti fiyatları, hindi but, göğüs eti ve muhtelif et parçalarının nasıl pişirileceğine dair pişirme yöntemleri, bulunduğumuz zaman dilimi itibarı ile maalesef çok aranılan bilgiler arasında. “Yılbaşı hindisi” diye bir kavram, kesip yedikleri bir çiftlik hayvanı türedi müslüman mahallemizde…

Metnin sonunda söyleyeceğimizi baştan diyelim de muhtemel hüsran duyguları  yaşanmasın. Bahis mevzumuz, ne hindi eti pişirme yöntemleri  ve ne de et terbiye yöntemleri.Bu yazımızda, başlıktan kaynaklanabilecek 2018 ve 2019 yıllarına ait hindi fiyatları veya canlı hindi fiyatları konularında güncel bilgiler elde edebilmeyi uman arkadaşlarımızdan ricamız, yazıyı buradan itibaren terk etmeleri. Zira makalemiz, bu beklentileri karşılamayacaktır. Yok ! benim beklentim bu değil  diyorsanız buyrun devam edelim.
Sayfamızda bu virajdan sonra özellikle şu hususlara odaklanacağız;
  • % 99’u islama mensub ülke vatandaşlarının %1’lik kesimin adetleri ile yaşamaları.
  • Müslüman mahallesinde salyangoz satılması.
“Kim bir topluluğa benzerse, yani herhangi bir topluluğun adet, gelenek, alışkanlık, bayram ve kutlama gibi özelliklerinin birini ya da çoğunu benimseyip hayatında uygular hale gelirse, o kişi artık o topluluktandır !” Bunun bir hadis-i şerif olduğunu doğru kaynaklardan öğreniyoruz. Yani Peygamberimiz Hz. Muhammed’,in (SAV), durumun özünü açıklayan bir cümlesi.

Bu, özü itibarı ile iki yüzü keskin bıçağa benzetilebilir. Neden ? Hayır ile iyilikler ile anılan, güzellikleri ile tanınan bir topluluğa, (hani şu komünite dedikleri) benzerseniz ne ala !

Adet ve geleneklerini yaşamaya başladığınız o güzel insanlardan olmanız, onlardan sayılmanız kendiliğinden oluşuveriyor. Çünkü siz artık davranmaya, yaşamaya başladığınız insanlar gibi hissetmeye, sevinip üzülmeye başlıyorsunuz. Onların değer yargıları artık sizin olmuş. Bu, işin iyi tarafı. Bıçağın ekmek kestiğiniz yüzü !
Son hak dine mensup biri olarak benzerliğimiz, meylimiz eğer bu topluluğa olur ise sorun yok. İyi olana benzemekle iyi olmaya başlayacağız demektir. Tabi iyiden kastımız, bizim gibi günümüzün yeterliliği göreceli olan mü’minleri değil, bu dinin sahih kaynakları olan Kuran ve sünnettir. Yoksa, gerçek islamı temsil etmede yetersiz olan günümüz müslümanları değil bizim iyiden kastımız. İşaret, sahih kaynaklara.
“Kime benzersen onlardansın” düsturunda bardağın boş kısmına bakalım. Tehlikeyi görmeye çalışalım. Ben veya benim gibi mü’min olduğu iddiasını taşıya biri eğer islam dışı topluluklar gibi yiyip içmeye, oturup kalkmaya, giyinip kuşanmaya başlıyorsa,  bayramlarında kutlama ve şenliklerinde seviniyor, içi kıpır kıpır oluyorsa işte bu bıçağın müslümanı kesen yüzüdür.
Manevi ve ruh dünyasını kesip yok eden yüzü. Canlı olsa ne yazar ! O artık onlardan çünkü… Hindi fiyatları 2018’i, canlı hindi fiyatlarını araştırıyorum. Niye ! Çünkü miladi yılbaşı itibarı ile onu kesip pişirecem, yiyecem. Akşam yemeği sonrasında da vakti geçirmeden hemen akşam namazını eda edecem ! Yoo.. eda etmesem de olur ! Çünkü benim ruhum artık saf değiştirdi. Artık  karşı taraftanım ben. Buna ait delil mi istiyorsunuz ? Bu zaman aralığında hindi keserek kutlama yapmak, bu gecede eğlenmek sevinmek eğer sendeki duygu ve uygulamalar ise bundan iyi ispat mı olur !
Neyse… Peşinden gelecek yazımızda da hindi kesip pişirme adetinin hıristiyan dünyasına nereden yerleştiğinden ve müslüman mahallesinde salyangoz satmaktan   bahsetmeye çalışalım…

  • YAZAR:
    Et ürünleri Gıda teknikeri, yazankasap.com'da yazar, Zooteknist ( büyükbaş ve küçükbaş yetiştiriciliği)

Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Bildir